GISH/NW DUAL-Monday April 16
*CarPool to GISH carefully right after school- You’ll need to help each other till coaches arrive
5:00 - Field Events Begin
Long Jump
Maddy Jankovitz
Jarren Wlaschin, UB Etudor, Aidyn Hancock
Triple Jump
Emily Smollen, Avery Palu
Tanner Broich ,Kaden Ewoldt
Girls High Jump, followed by Boys High Jump (or could do together)-
Abby Leigh, Lexy Schulte
Isaiah Winton, Cal Bosard,
Boys Pole Vault, followed by Girls Pole Vault-
Ethan Roby, Mark Meyer
Carlyn Willis, Kelsey Ritchie
Girls Shot Put, followed by Boys Shot Put-
Adriahna Esquivel
Creighton Lehn, Collin Elliot, Brandon Schmidt, Jamie Garrison, Jacob Galvan, Zaden Baier
Boys Discus, followed by Girls Discus
Adriana Esquivel
Brett Steinke, Brandon Kroeger, Brandon Schmidt, Creighton Lehn, Jacob Galvan, Zaden Baier
5:30 Running Events:
100H/110H-
Lexy Schulte, Addie Warner
100M-
Brooklyn Couful, Grace Stratman, Thalia Garcia, Michaela Lemburg, Abby Leigh
Connor Rainforth, Mark Meyer, Ty Heaton, Carter Terry, Collin Elliot, Jarren Walschlin UB Etudor
400M-
Austin Hanel, Ethan Roby, Levi VanPelt, Blake Byerly, Easton Esquitin, Brandon Kroeger
Emily Smollen, Madeline Krolikowski, Avery Palu, Maddy Jankovitz, Bailey Adams
300IH
Lexy Schulte, Addie Warner
200M
Carter Terry, Tanner Broich, Kaden Ewoldt, Ub Etudor, connor Rainforth, Dillon McKinney, Ty Heaton, Collin Elliot, Aidyn Hancock, Easton Esquitin, Cal Bosard
Maddie Krolikowski, Emily Smollen, Brooklyn Couful, Thalia Garcia, Michaela Lemburg, Grace Stratman, Carlyn Willis
800M
Issac Freisen, Tyler Ericson, Isaiah Winton Caden Benson
Janae Steinman, Alizae Rodenbaugh
*CarPool to GISH carefully right after school- You’ll need to help each other till coaches arrive
5:00 - Field Events Begin
Long Jump
Maddy Jankovitz
Jarren Wlaschin, UB Etudor, Aidyn Hancock
Triple Jump
Emily Smollen, Avery Palu
Tanner Broich ,Kaden Ewoldt
Girls High Jump, followed by Boys High Jump (or could do together)-
Abby Leigh, Lexy Schulte
Isaiah Winton, Cal Bosard,
Boys Pole Vault, followed by Girls Pole Vault-
Ethan Roby, Mark Meyer
Carlyn Willis, Kelsey Ritchie
Girls Shot Put, followed by Boys Shot Put-
Adriahna Esquivel
Creighton Lehn, Collin Elliot, Brandon Schmidt, Jamie Garrison, Jacob Galvan, Zaden Baier
Boys Discus, followed by Girls Discus
Adriana Esquivel
Brett Steinke, Brandon Kroeger, Brandon Schmidt, Creighton Lehn, Jacob Galvan, Zaden Baier
5:30 Running Events:
100H/110H-
Lexy Schulte, Addie Warner
100M-
Brooklyn Couful, Grace Stratman, Thalia Garcia, Michaela Lemburg, Abby Leigh
Connor Rainforth, Mark Meyer, Ty Heaton, Carter Terry, Collin Elliot, Jarren Walschlin UB Etudor
400M-
Austin Hanel, Ethan Roby, Levi VanPelt, Blake Byerly, Easton Esquitin, Brandon Kroeger
Emily Smollen, Madeline Krolikowski, Avery Palu, Maddy Jankovitz, Bailey Adams
300IH
Lexy Schulte, Addie Warner
200M
Carter Terry, Tanner Broich, Kaden Ewoldt, Ub Etudor, connor Rainforth, Dillon McKinney, Ty Heaton, Collin Elliot, Aidyn Hancock, Easton Esquitin, Cal Bosard
Maddie Krolikowski, Emily Smollen, Brooklyn Couful, Thalia Garcia, Michaela Lemburg, Grace Stratman, Carlyn Willis
800M
Issac Freisen, Tyler Ericson, Isaiah Winton Caden Benson
Janae Steinman, Alizae Rodenbaugh